17:29

#LudzieKtorzy

Wszyscy znamy ludzi, którzy robią rzeczy dziwne. Niektóre z tych zachować wprowadzają w konsternację, inne potrafią nawet zdenerwować, a jeszcze inne po prostu bawią. 

Oto przed wami lista czynów osobliwych, które powodują u mnie załamanie rąk. Co najmniej. ;)


Ludzie, którzy...

…oblizują palce przy kartkowaniu
Jedna z najbardziej wkurzających rzeczy z tego zestawienia. Pół biedy, gdy ktoś ślini swoje palce przed dotykaniem własnej książki czy własnych dokumentów. Ale gdy robi to po to, by jedną z tak potraktowanych kartek wręczyć mi, to zaczyna się we mnie gotować. Ja naprawdę nie potrzebuję czyjegoś materiału genetycznego na dokumencie!

…pytają czy śpisz
Jedno z tych pytań, przy których logika ma niewiele do powiedzenia. Ba, jakakolwiek odpowiedź ostatecznie będzie miała i tak takie samo znaczenie. Tutaj bowiem nawet odpowiedź twierdząca jest zaprzeczeniem.

…pytają czy ktoś jest w domu, dzwoniąc na stacjonarny
Jak wyżej. A właściwie prawie jak wyżej. Bo o ile tutaj to odpowiedź przecząca jest tak naprawdę potwierdzeniem (czyli odwrotnie niż przy spaniu), o tyle nie wyobrażam sobie, by ktokolwiek myślący logicznie wpadł w ogóle na pomysł, by na tak postawione pytanie odpowiadać 'nie'...

…pytają czy mogą o coś zapytać
Tutaj najlepsza jest konsternacja osób, którym na tak postawione pytanie odpowiadam: właśnie to zrobiłeś. Komizm rośnie, gdy ten ktoś dopytuje - czy w takim razie może zadać jeszcze jedno pytanie.

…mówią do głośnika, zamiast do mikrofonu
Tego zachowania nie potrafię nawet zrozumieć, a co dopiero wytłumaczyć. Szczerze przyznam, że nie mam pojęcia czym kierują się ludzie, którzy rozmawiając przez telefon przez system głośnomówiący, trzymają komórkę tak, by mówić do głośnika. A liczba osób tak czyniących jest wręcz przerażająca.

…mówią bynajmniej zamiast przynajmniej
Błąd językowy. Któż jest od nich wolny? Chyba nikt. Ale używanie słowa jako synonimu tylko dlatego, że ma podobne brzmienie, jest trochę dziwne. Nawet nie tylko trochę...

…nie myją rąk po skorzystaniu z toalety
To już prawdziwy hardcore. A najgorsze jest to, że wiele osób nie widzi w tym nic dziwnego. Co więcej, bywają i tacy, którzy zaraz po skorzystaniu z toalety, bez żadnych zahamowań wyciągają rękę na powitanie. 

I to by było na tyle ode mnie.

Ciekaw jestem co Wy byście dopisali do tej galerii ludzkich osobliwości. :)
Copyright © 2016 MARTIN ZALEWSKI