15:54

Gegen ACTA in München


Największa niemiecka demonstracja przeciw ACTA odbyła się w Monachium, gromadząc ponad 16000 przeciwników kontrowersyjnego prawa.

W Polsce "ten, który się nie ugnie" na dzień przed drugą falą protestów przeciw ACTA oświadczył, że "zawiesza ratyfikację tego porozumienia". W Niemczech ci, który mieli "problemy formalne", stanowiące przeszkodę w podpisaniu dokumentu 26 stycznia, oświadczyli, że ACTA póki co nie mają zamiaru podpisywać w ogóle. Również na dzień przed planowanymi protestami. W obu przypadkach jednak demonstracje się odbyły. W obu też przypadkach demonstrującym chodziło o to samo - działanie rządu w ukryciu, chęć przyznania korporacjom prawa równego prawom sądowym i policyjnym, umożliwienie cenzury i ograniczenia w Internecie wolności pod pretekstem walki z piractwem.

Wszyscy to znamy, wszyscy też wiemy o co chodzi, jak również każdy z nas, nawet jeśli bardzo się przed tym bronił, wyrobił sobie opinię na temat ACTA. Ograniczę się więc do relacji w postaci materiału filmowego i zdjęć.
Copyright © 2016 MARTIN ZALEWSKI